Kalendárium akcíZOBRAZIT DNEŠNÍ AKCE

image Crossband - Jarní koncert
obrázek
23.03. 2018

Tradiční jarní koncert.

Noc s Andersenem
obrázek
23.03. 2018

Pohádková noc pro čtenáře knihovny plná soutěžení, čtení, tvoření, hádanek, hostů a různých aktivit, kdy o překvapení není nouze.

Přihlášky k vyzvednutí v dětském oddělení nymburské knihovny. Doporučený věk účastníků je 7 až 12 let. Při větším počtu zájemců se budou účastníci losovat.


Velikonoční jarmark
obrázek
23.03. 2018

Pořádá Nymburské kulturní centrum. Tradiční řemeslníci, trhovci, velikonoční sortiment a občerstvení opět Na Rejdišti.Jarní hraní
obrázek
23.03. 2018

Přijďte si s dětmi užít tvořivé odpoledne pod vedením šikovných řemeslníků. Zatančíme si, zazpíváme, pohrajeme, prostě si to užijeme.Big Trip - Nejdelší cesta kolem světa osobním autem
obrázek
23.03. 2018

Cestovatelská projekce

Pěšky už jsme v kině chodili, tak se svezeme! Ladislav Bezděk a Kateřina Dvořáková jako posádka oranžové Škoda Octavia, dokázali jako první na světě objet osobním autem celý svět s trasou vedoucí přes všechny obydlené kontinenty.
Kurzy tance pro pokročilé 2018
obrázek
01.02. 2018 - 24.03. 2018

Pátý ročník pokračovacích kurzů tance pro kurzisty tanečních 2017, dospělých a přátel tance v Obecním domě. Zahájení 1. 2. 2018, šest lekcí se závěrečným večerem. Pravidelné taneční kurzy budou vždy ve čtvrtek od 19.30 do 21.30 hodin. Zápis probíhá v prodejně hudebních nástrojů K-music Nymburk (Malé Valy 220) až do začátku kurzů. Více informací naleznete v  prodejně K-music, na www.hudebninastroje-… nebo na tel. čísle 603 530 755.image Kočičí pohádka
obrázek
24.03. 2018

Je krásný podvečer a kočičí matinka Čičina s dcerkami Mickou a Mindou vyskáčí na svou oblíbenou střechu, aby tam dováděly, jak jen to kočky umějí, když na obloze svítí Měsíček. Z okna v podkroví je však nadávkami přivítá nevrhlý pan Kačaba. A není to poprvé. Prý kvůli tomu kočičímu poskakování a mňoukání nemůže spát! Ale tentokrát nezůstane jen u nadávek. Kačaba kočkám nachystá zrádnou past - skrytou díru ve střeše. Tou se ale na půdu propadne nový příchozí - kocour Macek, který si světácky nechává říkat Mackie. Jeho volání o pomoc uslyší Líza, nejmladší dcerka Čiciny. Sama kocourka vytáhnout nedokáže, ale z oblohy na její prosbu přispěchá samotný Měsíček, patron všech koček.


Jaro v Modelovém kolejišti
obrázek
24.03. 2018

Přijďte s dětmi strávit příjemný jarní den v MK v Nymburce - Drahelicích. Můžete si prohlédnout Modelové kolejiště a děti nechat vyzkoušet různá řemesla. Děti si mohou vyrobit placku nebo zrcátko, zvířátko z korálků, vybarvit hliněný zápich, sypáním písků vytvořit obrázek nebo ozdobit cupcake. Luna Catering zajistí mlsání pro děti i dospělé.image Cesta za králem trollů
obrázek
24.03. 2018 - 25.03. 2018

Odpolední dětské

Zachrání nejmaldší syn chudého farmáře Espen princeznu Kristin, která utíká před nechtěnými vdavkami před králem Trollů? Že jsou trollové jen malé roztomilé bytůstky? Král trollů je obr, který ve své jeskyni čeká na to, až se některá z princezen do svých osmnáctých narozenin nestihne provdat…
image Pacific Rim: Povstání
obrázek
24.03. 2018 - 25.03. 2018

Pokračování sci-fi Guillerma del Tora Pacific Rim – Útok na Zemi. Jake Pentecost se spojí s Mako Mori, aby mohli společně velet nové generaci Jeagerů proti ničivé Kaiju hrozbě.
Deskohraní
obrázek
25.03. 2018

Přijďte si zahrát moderní deskové hry! Určeno pro děti i dospělé!image Táta
obrázek
26.03. 2018

Humorná zpověď novopečeného otce o tom, jak intimní život jde do háje, oba partneři jsou podráždění a unavení - ale vlastně velmi, velmi šťastní... Večer plný humoru a dobré nálady zaručený!

Hraje: Roman Pomajbo.

Představení v rámci cyklu Komedie3.Nymburk čte Bibli
obrázek
26.03. 2018

Bible byla v minulosti úzce spojena s nadějí, vzděláním a morálními hodnotami našeho národa. O Velikonocích si opět budeme připomínat tyto hodnoty, na kterých stojí naše civilizace. Ve 12 hodin proběhne slavnostní zahájení před Městskou knihovnou v Nymburce za přítomnosti starosty města Nymburk PhDr. Pavla Fojtíka.
Do veřejného čtení Bible se může zapojit každý příchozí. Přijďte se zapojit i vy.

Vlastimil Vondruška
obrázek
27.03. 2018

Vlastimil Vondruška, historik a jeden z nejprodávanějších českých spisovatelů, představí svou tvorbu v Nymburce.

Vlastimil Vondruška o svém pořadu Oldřich z Chlumu - román a skutečnost:
"Vyprávění o tom, jak jsem se jako historik dostal k psaní beletrie, o životě spisovatele a také o zásadách tvorby historické beletrie. Přiblížím historické prameny, které jsou k dispozici a jak se dají používat. Pokusím se také naznačit, jak na jejich základě přichází autorská inspirace. Na postavě Oldřicha z Chlumu rozebírám principy středověkého soudnictví a ve společnosti panoše Oty pak milostný život našich předků. Vyprávěním se prolínají nejen odborné informace z dějin, ale i zábavné historky ze života."
image Tomb Raider
obrázek
27.03. 2018

Lara Croft (Alicia Vikander) se po přečtení záhadného vzkazu, který jí zanechal její zmizelý otec, rozhodne se opustit Londýn a vyrazit do neznáma, aby přišla na to, co se jejímu otci doopravdy stalo.
image KINOTY - Nymburský Open Mic
obrázek
28.03. 2018

Pořad ve foyer

Open Mic znamená příjemný večer, kdy se na pódiu vystřídá několik písničkářů s vlastní autorskou tvorbou. Vystoupit může každý a rozmanitost večera nabízí neopakovatelnou kulturní podívanou a autentický kontakt publika s neznámými i slavnými interprety.
ČEZ Basketball Nymburk : BK Opava
obrázek
28.03. 2018

Národní basketbalová ligaimage Přednosta stanice
obrázek
29.03. 2018

Divadelní soubor Hálek z. s. uvádí představení na motivy filmu krále komiků Vlasty Buriana.

image Březen, měsíc knihy
obrázek
01.03. 2018 - 29.03. 2018

Výstava prací studentů ze Základní umělecké školy B. M. Černohorského
image Ready player one: Hra začíná
obrázek
29.03. 2018

Premiéra

Děj filmu režiséra Stevena Spielberga je zasazen do roku 2045, kdy se svět ocitá na pokraji chaosu a kolapsu. Tye Sheridan je vržen do šílené honby za pokladem ve fantaskním světě mystérií, nečekaných objevů a nebezpečí ve světě viruální reality.

1 2 3 4 5 imageimage

Vyzkoušejte tabulkové zobrazení kulturního přehledu

Počet záznamů v této kategorii: 88


Kategorie byla naposledy aktualizována 21.03. 2018