Turistické informační centrum je tu s vámi již 10 let

10.10. 2016


1. září naše TIC oslavilo své 10. narozeniny. Za tu dobu prošlo mnoha změnami. Na začátku infocentrum fungovalo v hale hlavní budovy MěÚ a za dva roky se přestěhovalo do nově zrekonstruované budovy do tzv. Hlavova domu (Náměstí Přemyslovců 165), kde je doposud. Jsme certifikované místo Asociace turistických informačních center České republiky (A. T. I. C. ČR) a Českého systému kvality služeb. V rámci těchto organizací se účastníme různých seminářů a školení, abychom svoji práci co nejlépe odváděli.

V sezóně (duben – září) nás průměrně navštíví 80 návštěvníků denně jak tuzemských, tak i zahraničních. O naše město je velký zájem hlavně ve spojitosti se spisovatelem Bohumilem Hrabalem a také, že se nacházíme v ideální lokalitě, a to v Polabí. V našem TIC je k dostání spousta map, jak tematických, tak s tipy na výlety do okolí. Mezi tematické patří mapa např. „Po stopách Bohumila Hrabala“, která mapuje zajímavá místa spjatá se spisovatelem, či „Pozvánka do Nymburka“, která obsahuje výčet všech památek ve městě. Od roku 2014 přibyla další místa a město se může pyšnit již 72 zastaveními za památkami a zajímavými místy. Jelikož je o tyto materiály velký zájem, rozšířili jsme naše letáčky o tematickou kolekci – „Město přírody“ (mapa s významnými a vzácnými stromy v Parku na Ostrově), „Město Bohumila Hrabala“ (letáček s místy ve městě, která jsou se spisovatelem spjata) a další. Dále prodáváme vstupenky přes předprodejní sítě TICKETPORTAL a TICKETPRO a na místní akce do kina, divadla a městského kulturního střediska. Od června 2016 máme platební terminál, tak již u nás můžete platit kartou.

Poskytujeme informace o městě a jeho okolí, o kulturních a sportovních akcích, kopírujeme, faxujeme, vyhledáváme dopravní spoje, prodáváme propagační materiály, vydáváme Kulturní měsíčník. Prezentujeme a propagujeme naše město na různých veletrzích cestovního ruchu po České republice.

Turistické informační centrum
obrázek


zpět na přehled aktualit
Kudyznudy.cz - tipy na výlet